Okolie hotela

Piešťany a ich okolie poskytujú široké možnosti turistických možností ( menej náročný terén Považského Inovca) a cykloturistických trás.

Piešťany okrem liečenia ponúkajú široký výber možnosti využitia voľného času. Či sa už rozhodnete poprechádzať po parkoch, posedieť si v niektorej z kaviarničiek, zajsť si na koncert, za turistikou, alebo si vyberete plavbu výletnou loďou, určite nebudete sklamaní. Piešťany poskytujú i zaujímavé turistické vycházky do okolia bohatého na históriu, alebo za krásami prírody. V okolí, ale aj priamo v meste, nájdete množstvo chodníkov a ciest vhodných na cyklistiku, pešiu turistiku i in-line korčulovanie. Ak by ste radi poznali aj historické časti Piešťan a okolia, máte možnosť navštíviť:

Balneologické muzeum v Piešťanoch

Múzeum v Piešťanoch vzniklo v roku 1931 zásluhou Piešťanskej muzeálnej spoločnosti rodiny Winterovcov , prenájomcov kúpeľov. Múzeum malo vlastivedný charakter , pričom od roku 1966 sa špecializuje na balneologickú históriu slovenských kúpeľov.
Múzeum je umiestnené v kúpeľnej dvorane tzv. kursalóne, postavenom v roku 1893, kde sú inštalované expozície balneohistórie, minerálnych vôd Slovenska, národopisu archeológie.

Trenčiansky hrad

vznikol na mieste staršieho osídlenia, ktoré tu existovalo od doby bronzovej cez Keltov a Germánov až po slovanské osídlenie. Zo staršieho veľkomoravského hradiska sa v dobe vzniku uhorského štátu stal komitátny kráľovský hrad.

Beckov

hradná zrúcanina v minulosti mohutného pohraničného strážneho hradu z prelomu 12. a 13. storočia. Vzdialenosť 26. km, smer Trenčín.

 

 

Čachtický hrad

Čachtice – obec, nad ktorou sa vypína hradná zrúcanina. Jej história siaha až do 13: storočia, kedy hrad patril do sústavy pohraničných strážnych hradov. Všetci jeho majitelia panstvo rozširovali a zveľaďovali. V roku 1708 bol dobytý a vypálený a odvtedy pustol. Hrad preslávila najmä krvilačná grófka Alžbeta Báthoryová. Vzdialenosť 18 km, smerom na Veľké Orvište, Ostrov, Očkov a Podolie. Na hrad je možné vystúpiť z Čachtíc, alebo strmšou cestou priamo z Višňového.

 

Doporučujeme Vám aj turistickú túru na zrúcaniny hradov

 

Tematín

zrúcanina hradu ukrytá priamo uprostred hôr Považského Inovca. Objekt vznikol v 2. polovici 13.-teho storočia ako jeden zo strážnych hradov nad cestou vedúcou údolím Váhu.

Hradnému areálu dominuje ranogotická hranolová veža a hradný palác. Vzdialenosť 25 km od Piešťan. Sú možné dva prístupy, jeden cez obec Lúka na Váhom, strmší výstup do kopca po značenej turistickém trase v trvaní cca 2,5 – 3 h. Druhý prístup cez Bezovec, po značenej turistickém trase v trvaní cca2 – 2,5 h.

Ducové

Kostelec – archeologická lokalita z obdobia Veľkej Moravy. Vtedajšie časy pripomínajú zakonzervované múry objektov rotundy, obytných i hospodárskych priestorov, ktoré obopína rekonštruované palisádové opevnenie. Vzdialenosť 6 km, smer Lúka na Váhom.

Podolie

park miniatúr. Modely dobových rekonštrukcií slovenských hradov a pamiatkových objektov sú postavené v mierke 1:50. Vzdialenosť 13 km, smer Nové Mesto nad Váhom, odbočiť v obci Horná Streda, smer  Pobedím.

 

Červená veža

vyhliadkový kopec s výškou 240,4m nad morom, východiskový bod k viacerím túram. Vzdialenosť 2 km, prístup z centra mesta cez Krajinský most k penziónu Benátky, odtiaľ hore po schodíkoch na vrch kopca.

 

 

 

Havran

horské sedlo s nadmorskou výškou 390 metrov n. m., východiskový bod k viacerím túram. Vzdialenosť 8 km, smer Radošina.

 

Čertova pec

jaskynné sídlo človeka zo staršej doby kamennej.

 

Bezovec

Výhliadkový bod s výškou 742,8 metrov n.m.,v zime lyžiarske stredisko . Vzdialenosť 20 km, smer Moravany nad Váhom, ďalej pokračovať cez obce Modrová a Nová Lehota.

 

Cykloturistika

Važská cyklomagistrála

začína pri Kolonádovom moste a pokračuje popri Važskom kanáli po obec Horná Streda popod diaľničný most, okrajom míňa obce Brunovce, Potvorice, Považany, rekreačnú oblasť Zelená voda, obec Beckov a končí v Trenčíne. Dĺžka úseku po Trenčín cca 50 km.

Cyklochodník Dubová

s dĺžkou 1,2 km je vybudovaný v miestnej časti Floreát. Na viacerých miestach je sprístupnený schodiskom alebo zatrávnenou cestou a tiež sa tu nachádza nové drevené premostenie. Po celej dĺžke sú lavičky, osvetlenie, odpadkové koše a stojany na bicykle. Z chodníka sa dá prejsť na dlhší polokruh Sĺňava.

Kolookruh Sĺňava

rekreačno-náučný asfaltový okruh okolo vodnéj nádrže Sĺňava, vhodný na cyklistiku, pešiu turistiku a in-line korčuľovanie. Asfaltový povrch široký 3 – 4 mestre vedie po rovine od Krajinského mosta smerom na lodenicu, hať Drahovce, vodnolyžiarsky areál a späť po ľavom brehu Váhu k mostu. Prechod pešo trvá cca 3 hodiny, bicyklom 50 minút. Dĺžka kolookruhu je 12 km.

Akupresúrny chodník

so zábradlím vybudovaný v mestkom parku za budovou Kursalonu. Okoloidúci sa možu poprechádzať bosými nohami po kameňoch z dunajského štrku a tak vyskúšať prírodnú akupresúrnu masáž.

Golf

 

Golfové ihriskoje na kúpeľnom ostrove, v časti Vrbinky. Ihrisko má 9 jamiek, je ľahšieho typu a príjemné na hru .

 

Tenis

Tenisové kurty na Hlbokej ulici

Tenisový areál na E. Belluša

Bowling

hra pre relax, zdravie a aktívy oddych. Je vhodná pre všetky vekové kategórie a momentálne zažíva v európe boom.

 

Relax pri vode

Vyhliadkové plavby po rieke Váh , len v mesiacoch máj – september, nástupné miesto na začiatku Kolonádového mosta, plavba trvá 60 minút, príjemný zážitok pre deti i dospelých.

Horná Streda

bágroviská s možnosťou kúpania. Vzdialenosť od Piešťan 5 km, smer Nové mesto nad Váhom, pred diaľničným mostom v obci Horná Streda odbočiť na poľnú cestu vpravo.

 

Čerenec

vodná nádrž. Vzdialenosť od Piešťan cca 11 km, priamo za mestom Vrbové

 

Drahovce

jazerá, Vzdialenosť od Piešťan cca 6 km, pred obcou Drahovce odbočiť vľavo na poľnú cestu pozdĺž topoľov a pokračovať asi 1 km k prvému jazeru.

Striebornica

prírodné jazero poskytuje možnosť relaxu, občerstvenia a rybolov v rovnomernej hotelovej reštaurácii a letnou terasou. Vzdialenosť 6 km, priamo za obcou Moravany nad Váhom.

 

 

Termálne kúpalisko Eva Piešťany

Celoročne otvorené kúpalisko s kapacitou 1500 návštevníkov sa nachádza na Kúpeľnom ostrove. Má vonkajší 50-metrový bazén so skokanským mostíkom. Vo vonkajšej časti sa nachádza aj menší detský bazén s teplotou vody okolo 30 °C. V areáli plnom stromov a zelene nájdete aj trávnatú plochu vhodnú pre volejbal aj kriket, dva antukové tenisové dvorce, ihrisko na plážový volejbal a streetball.

Bazény

Nekrytý plavecký bazén
dĺžka 50 m
šírka 12 m
najmenšia hĺbka 0.6 m
najväčšia hĺbka 2.2 m
teplota vody 22 °C

Detský bazén
dĺžka 6 m
šírka 6 m
najväčšia hĺbka 0.4 m
teplota vody 30 °C

Termálne kúpalisko Eva v Piešťanoch patrí medzi kultúrne pamiatky. Areál vybudovali v rokoch 1933 – 1934 podľa projektu architektov F. Wimmera, V. Kolátora, A. Szönyiho. Kúpalisko viackrát rekonštruovali.

Termálne kúpalisko Eva je vyhľadávaným miestom turistov nielen pre osvieženie a odpočinok, ale i pre svoje prirodzené liečivé účinky. Liečivá termálna voda má priaznivé účinky hlavne na pohybové ústrojenstvo.